На головну

 

П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про реалізацію Декларації про державний суверенітет України в сфері зовнішніх зносин

З метою забезпечення безпосередніх зовнішньополітичних і зовнішньоекономічних зносин Української РСР з іноземними державами відповідно до Декларації про державний суверенітет України

Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки п о с т а н о в л я є:

Доручити Раді Міністрів Української РСР:

1. При встановленні дипломатичних, консульських, торговельних зносин з іноземними державами виходити з необхідності найбільш ефективного забезпечення інтересів Української РСР та їх пріоритетності.

Вирішити питання про акредитацію консульських установ іноземних держав на території Української РСР при Міністерстві закордонних справ УРСР.

2. Спрямувати зусилля на забезпечення безпосередньої участі Української РСР у загальноєвропейському процесі та європейських структурах.

3. Передбачити у бюджеті Республіки статтю видатків на зовнішньополітичну та зовнішньоекономічну діяльність, що випливає з наслідків встановлення Українською РСР безпосередніх відносин з іноземними державами, її участі у загальноєвропейському процесі, європейських структурах та міжнародних організаціях.

4. Забезпечити перерахування до бюджету Республіки всіх консульських зборів, одержаних Міністерством закордонних справ УРСР, з відрахуванням 50 процентів їх міністерству для покриття витрат, пов'язаних з його діяльністю.

5. Розробити та подати протягом першого кварталу 1991 року на розгляд Верховної Ради Української РСР проекти законів, що мають регулювати зовнішньополітичні та зовнішньоекономічні зносини України.

6. Створити систему підготовки кадрів для органів зовнішніх зносин Республіки.

Голова Верховної Ради України Л.КРАВЧУК
м. Київ, 25 грудня 1990 року
N 581-XII